Za nami kolejny Hubertus. Dochód pomoże wystartować z projektem Nadzieje Kultury

Nawiązujące do średniowiecznych tradycji święto leśników, łowczych i jeźdźców obchodzone jest na przełomie października i listopada. Od kilkunastu lat odbywa się na błoniach zamkowych przy Spichlerzu w Olsztynie k. Częstochowy, a jego organizatorami są Rotary Club Częstochowa, Gmina Olsztyn oraz Restauracja Spichlerz.

Najważniejszy punkt programu jest zawsze gonitwa za lisem. Dawniej ścigano prawdziwe zwierzę, ale współcześnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem, przypiętym do lewego ramienia. Kto trofeum zerwie -wygrywa, a w gonitwie za rok sam jest lisem.

Oprócz atrakcji jeździeckich i adrenaliny związanej z gonitwą Rotary Club Częstochowa rokrocznie przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących. Tradycyjnie żony rotarian ustawiają swoje stoisko, na którym sprzedają domowe ciasta i nalewki. Dodatkowo prowadzona jest zbiórka na charytatywny cel imprezy.

Dla publiczności równie atrakcyjna jest cała otoczka imprezy: dania kuchni staropolskiej, występy zespołów muzycznych, zabawy dla dzieci. O to dbają Gmina Olsztyn i Restauracja Spichlerz.

Tegoroczną nowością był konkurs dla szkół „Jaki jest koń, każdy widzi”. Chodziło o to, żeby jak najładniej pomalować konia z tektury. Nagrodą ufundowaną przez RC Częstochowa był projektor. Wygrał koń z nr 4 udekorowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

Dochód z Hubertusa zostanie przeznaczony na realizację nowego projektu naszego klubu Rotary Club Częstochowa. Projekt ruszy na przełomie listopada i grudnia pod nazwą Nadzieje Częstochowskiej Kultury. Trzy osoby otrzymają granty na działania artystyczne w kategoriach: literatura, sztuki piękne i muzyka. Będą to młodzi ludzie do 25 roku życia, którzy mają potencjał, by stworzyć coś wyjątkowego, co stanie się dla nich przepustką do dalszej kariery. Tę trójkę wyłoni jury RC Częstochowa. Zasiądą w nim członkowie klubu, m.in. dyrektor miejskiej filharmonii.

Sponsorami byli: PZU ZDROWIE, Dealer BMW Frank-Cars, Drukarnia –Introligatornia Udziałowiec, BGŻ BNP Paribas, Abart.pro, Elampki.pl.
Patronat medialny sprawowali: RMF MAXXX, wczestochowie.pl, Telewizja Orion

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!