Przedświąteczny czas jest szczególnym okresem, a w szczególności bardzo radosnym powinien być dzień 6 grudnia – Mikołaj. Rotary Club Częstochowa wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Nasza Praca oraz Towarzystwem Ubezpieczeniowym UNIQA postanowił zorganizować Mikołajki dla dzieci z rodzinnych domów dziecka prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom za Środowisk Zagrożonych AMICUS.

Stowarzyszenie prowadzi 3 domy dziecka, w których przebywa w sumie ok. 40 dzieci w wieku od 3 do 18 lat.

W dniu 5.12.2014 o godzinie 16.00 w Klubie Spółdzielczym Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasza Praca przy ul. Broniewskiego 3 odbędzie się Spotkanie Mikołajkowe dla najmniejszych dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych opiekunów przeprowadzone zostaną konkursy i zabawy świąteczne. Oczywiście nie zabraknie poczęstunku i słodkich prezentów.

Wszystkie dzieci przebywające w trzech domach dziecka prowadzonych przez Stowarzyszenie AMICUS dzięki naszemu i naszych partnerów zaangażowaniu finansowemu znajdą w dniu Mikołaja prezenty pod poduszką.

Prezentujemy Państwu kilka kartek napisanych przez dzieci z domów dziecka prowadzanych przez Stowarzyszenie AMICUS.
Proszę zwrócić uwagę, że wymagania dzieci odnośnie prezentów nie są wygórowane. W większości wystarczy tylko – dla tych dzieci to aż – kolorowanka, zabawka samochód, koszulka sportowa, płyn do mycia i inne, podobne przedmioty codziennego użytku.