TOMASZ KOŁODZIEJSKI NOWYM PREZYDENTEM ROTARY CLUB CZĘSTOCHOWA

 

Zgodnie z tradycją pod koniec czerwca w częstochowskim Rotary Club ma miejsce przekazanie przewodnictwa w klubie nowemu Prezydentowi, którego kadencja trwa 1 rok. Od kilku już lat to uroczyste wydarzenie ma miejsce w olsztyńskim Spichlerzu.

W ostatni piątek, Prezydent RC Częstochowa  Wojciech Jankowski przekazał łańcuch rotariański swojemu następcy, koledze Tomaszowi Kołodziejskiemu. Tomek jest członkiem Rotary Club Częstochowa od wielu lat i dał się już poznać jako doskonały współorganizator wielu akcji charytatywnych.

 

KADENCJE POD ZNAKIEM COVID I WOJNY NA UKRAINIE

Wojciech Jankowski kierował naszym klubem przez ostatnie dwa lata. Trzeba podkreślić fakt, że jego prezydentura przypadła na bardzo trudny okres pandemii Covid 19. W tym czasie nasz Prezydent mimo, obiektywnych trudności potrafił tak zorganizować działalność naszego klubu – zwłaszcza poprzez wykorzystanie IT – ( dziękujemy bardzo sekretarzowi Klubu, Piotrowi Soleckiemu za wspaniałe przygotowanie naszych spotkań on-line), że praktycznie nasza aktywność nie zmniejszyła się, a nawet udało się zorganizować wiele internetowych spotkań z bardzo ciekawymi speakerami.

Ostatnie kilka miesięcy  prezydentury Wojtka Jankowskiego to jego  nieprawdopodobne zaangażowanie i pomoc dla Ukrainy, tak okrutnie doświadczonej przez wojnę. Wojtek potrafił zachęcić wszystkich członków Klubu do wsparcia walczących Ukrainców.

Przez 4 miesiące od chwili rosyjskiej agresji na Ukrainie, Wojtek zorganizował sieć międzynarodowego wsparcia dla walecznego narodu ukraińskiego. Nasza pomoc dla Ukrainy była możliwa dzięki klubom Rotary z USA i Europy. Za setki tysięcy złotych zakupiliśmy środki czystości, medykamenty, narzędzia chirurgiczne dla szpitala w Mikołajewie oraz żywność dla mieszkańców Ukrainy pozbawionych podstawowych środków do życia. To wielka zasługa Wojtka Jankowskiego, że wsparcie,  którego udziela  RC Częstochowa wspólnie z innymi klubami Rotary, dociera do potrzebujących mieszkańców na Ukrainie.

WOJTKU SEDECZNIE CI DZIĘKUJEMY ZA DWA LATA TWOJEJ PREZYDENTURY.

Nowemu Prezydentowi Tomaszowi Kołodziejskiemu życzymy wielu sukcesów w kierowaniu naszym Klubem i zapewniamy, że będziemy go wspierać we wszystkich jego działaniach.