Szekspirowską komedię „Wieczór Trzech Króli” w miejskim teatrze im. Adama Mickiewicza obejrzeli członkowie RC Częstochowa. Klub wykupił i rozprowadził wśród członków i przyjaciół Rotary zaproszenia na spektakl. Wśród gości znalazł się m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Dodatkowymi atrakcjami wieczoru była licytacja m.in. win i ?weekendów z Nissanem? losowanie laptopa, kolacji oraz noclegu dla dwóch osób w XVIII ?wiecznym spichlerzu prowadzonym przez częstochowskiego rotarianina Grzegorza Sitaka. Sponsorem licytacji, koktajlu i losowanego laptopa była firma dealerska Bilex.
Po spektaklu, w czasie bankietu we foyer teatru ci, którzy nie wylicytowali jazd samochodami Nissan mogli zasilić konto stowarzyszenia zrzeszającego częstochowskie amazonki (kobiety po mastektomii) wrzucając datki do puszek.

Zgromadzone w ten sposób fundusze, blisko 10 tysięcy złotych, będą przeznaczone na rehabilitację i psychoterapię kobiet po chorobie nowotworowej. Część pieniędzy dofinansuje także prowadzoną przez klub wymianę młodzieżową.

Częstochowska Telewizja ORION w reportażu „Rotary Amazonkom” opowiedziała telewidzom o wydarzeniu teatralnym:

„Rotary Klub Częstochowa i Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki byli organizatorami akcji charytatywnej, która miała na celu wspomóc działalność statutową stowarzyszenia.
Piotr Kudlik”