Przekazujemy relację z wizyty naszych członków w niemieckim klubie w Pforzcheim i zarazem serdecznie gratulujemy !!!

Dnia 13.11.2023 miałem zaszczyt i przyjemność wygłosić prelekcję na temat naszych aktualnych działań na rzecz Ukrainy oraz sytuacji w Polsce po ostatnich wyborach parlamentarnych na zaproszenie naszych przyjaciół z Rotary Club Pforzheim.

Przyjemność była tym większa, gdyż licznie stawili się uczestnicy klubowego wyjazdu do Częstochowy w zeszłym roku. Poproszono mnie o przekazanie pozdrowień dla wszystkich naszych Kolegów, co niniejszym czynię z wielką radością.

Zainteresowanie naszymi działaniami oraz obecną sytuacją w Polsce było ogromne i autentyczne, czułem wielką sympatię i życzliwość. Pytaniom nie było końca.

Wielką niespodzianką oraz kulminacją spotkania było przekazania przez Prezydenta Rotary Club Pforzheim Kubilaya Duelgera wyróżnień Paula Harrisa kolegom Witalijowi Jurkiewiczowi oraz Wojciechowi Jankowskiemu w dowód uznania zasług i działań naszego klubu na rzecz wsparcia ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę od jej początku do dzisiaj.

Należy podkreślić, że to jakże zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane NASZEMU KLUBOWI za całokształt NASZYCH WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ i nie jest nagrodą indywidualną, jedynie ze względów formalnych musi mieć „twarz i nazwisko”.

Tak więc mamy wspólnie wielki powód do dumy, niech to wyróżnienie będzie jednocześnie inspiracją i zachętą do dalszych wysiłków.

Decyzja o złożeniu wniosku została podjęta przez Przyjaciół z RC Pforzheim jednogłośnie po wizycie w Częstochowie i osobistym zapoznaniu się z naszymi działaniami.

Ponadto otrzymałem symboliczny czek na kwotę 5.000,00 EUR z przeznaczeniem na wsparcie Domu Dziecka w Czerniowcach, którego współzałożycielem jest nasz Kolega Witalij Jurkiewicz.

Na koniec otrzymałem kosz lokalnych specjałów dla kulinarnego uświetnienia naszego kolejnego spotkania.

W imieniu i z upoważnienia naszego Prezydenta Longina Wałachowskiego złożyłem deklarację naszej rewizyty w Pforzheim w marcu przyszłego roku..

Na koniec osobista refleksja: po raz kolejny miałem wielki zaszczyt i przyjemność przekonać się, jak fantastycznych ludzi można spotkać podczas pracy rotariańskiej, oraz że nie ma krztyny przesady, gdy mówimy o wielkiej rotariańskiej rodzinie.