Dziewiątego i dziesiątego grudnia 2008 roku gościł w naszym Dystrykcie 2230 Prezydent Rotary International Dong Kurn Lee wraz z małżonką. W spotkaniu polskich Rotarian z prezydentem uczestniczyła również liczna delegacja Rotarian z Częstochowy. Prezydent Lee w czasie rotariańskiego wieczoru zorganizowanego w hotelu Radison przestawił najważniejsze ostatnie dokonania Rotary International, omówił również stan sztandarowych projektów Rotary International.

Jednym z tych kluczowych projektów RI jest likwidacja polio na całym świecie. Program zyskał uznanie fundacji Meilndy i Billa Gates?ów, która przekazała na konto RI 100 milinów dolarów na dalszą walkę z chorobami dzieci. Prezydent Kurn Lee podkreślił fakt, że w krajach Europy Wschodniej i Centralnej powstaje coraz więcej klubów Rotary, a Polska wraz z całym dystryktem 2230 należy do najbardziej rozległych geograficznie. Prezydent RI zachęcał do przyjmowania nowych członków RC, zwłaszcza kobiet. Wieczór w Warszawie był również okazją do podziękowania klubom, które wyróżniały się w ilości przekazywanych wpłat na Rotary Foundation.

Okazało się, że Częstochowskie Rotary jest przodującym klubem w Polsce i zdobył aż 5 diamentów Paul?a Harris?a. Żałować należy tylko, że nie można było wyróżnić wszystkich członków naszego klubu bo przecież to tylko nasze wspólne starania przynoszą takie efekty.

Impreza zorganizowana przez warszawskie kluby była wzbogacona o występy wybitnych artystów w osobach Patrycji Piekutowskiej skrzypce, Janusz Tylmana fortepian i Iwony Jędrych gongi.

W drugim dniu wizyty Para Prezydencka złożyła wizytę w Kancelarii Sejmu gdzie miała możliwość przybliżyć rotariańskie idee Dyrektorowi Generalnemu Kancelarii Jaromirowi Sokołowskiemu.

Na zakończenie pobytu naszych gości, już na lotnisku, miało miejsce nieoczekiwane spotkanie Prezydenta D.K.Lee z Prezydentem Lechem Wałęsą. Prezydent Rotary International zaprosił laureata Pokojowej Nagrody Nobla na Konwencję do Birmingham, która odbędzie 21-24 czerwca 2009r.